LAJMI I FUNDIT:

“Jam krenar”, ylli i Leverkusenit joshet nga interesimi i Barcelonës

“Jam krenar”, ylli i Leverkusenit joshet nga interesimi i Barcelonës

Me Hansi Flick që do të marrë frenat e Barcelonës gjatë ditës, do të ketë shumë sy për transferimet e mundshme që 59-vjeçari ka në mendje për t’i përfunduar.

Ditët e fundit, gjigantët katalanas janë lidhur me njërin prej tyre – maestron argjentinas të Bayer Leverkusen, Exequiel Palacios.

Palacios është në fund të një sezoni spektakolar me Leverkusen, duke fituar Bundesligën dhe DFB Pokal pa humbur asnjë ndeshje në të gjithë garë.

Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona
Lexo po ashtu Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

Ai është i vetëdijshëm për interesin që raportohet se Barcelona ka për të dhe lojtari është i kënaqur për të interesimin.

“Jam krenar që një klub i madh si Barcelona më ka vënë re”, ka thënë Palacios.

Barcelona po synon një mesfushor mbrojtës të ri në verë, dhe megjithëse Palacios mund të luajë aty, ai është më shumë një mesfushor qendror.

Megjithatë, ai mund të jetë një opsion nëse Flick përdor sistemin e tij tipik 4-2-3-1, edhe pse do të ishte e mençur nëse një lojtar më me mendje mbrojtëse do të synohej, veçanërisht duke pasur parasysh mungesën e hapësirës së lëvizjes financiare që klubi ka. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Cristiano Ronaldo thyen një rekord shumë të pabesueshëm, por humbet një tjetër pa e goditur topin në Euro 2024

Cristiano Ronaldo thyen një rekord shumë të pabesueshëm, por humbet një tjetër pa e goditur topin në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori