Deborah Secco, një prezantuese dhe aktore braziliane, bëri bujë me veshjen e saj për prezantimin e Kampionatit Botëror në kanalin brazilian SporTV, ndërsa shumëkush e konsideroi tepër provokuese për t’u shfaqur në pjesën kryesore.

“A është një shfaqje mode apo Kampionati Botëror” – pyeti një shikues.

Të tjerë komentuan se megjithëse e pëlqejnë prezantuesen, veshja e saj duket e papërshtatshme për evenimentin sportiv që zhvillohet në Katar.

(Foto: Instagram/dedesecco)

“Je e mrekullueshme, padyshim, por ne duhet ta respektojmë dhe të vishemi siç duhet për një ngjarje sportive. Aq më tepër kur ngjarja është në Katar”; “A jeni njohur me atë kulturë? Krejt ndryshe nga ajo që jeni mësuar” – janë disa nga komentet.

Reklama

(Foto: Instagram/dedesecco)

Prezantuesja iu është përgjigjur kritikëve të cilët e kishin indinjuar zgjedhjen e saj të veshjeve gjatë raportimit nga Kampionati Botëror në Katar.

Reklama

Secco iu përgjigj atyre përmes Instagramit: “Nuk më intereson – jam ajo që jam”. Prezantuesja përcolli ndeshjet në kanalin brazilian SporTV në programin “Ta na Copa”.

View this post on Instagram

A post shared by Deborah Secco (@dedesecco)

Meqë ra fjala, ajo njihet për postimin e fotografive moderne në Instagramin, ku numëron afro 25 milionë ndjekës. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Deborah Secco (@dedesecco)