LAJMI I FUNDIT:

Italia në kërkim të fitores së parë në përballjen ndaj Maltës – formacionet zyrtare

Italia në kërkim të fitores së parë në përballjen ndaj Maltës – formacionet zyrtare

Italia është mysafir i Maltës në Ta’Qali National Stadium për ndeshjen e dytë të fazës kualifikuese të ‘Euro 2024’, në kuadër të Grupit C.

Reklama

Azzurrët pësuan humbje nga Anglia në takimin e parë, derisa Malta pësoi nga Maqedonia e Veriut.

Përzgjedhja e lojtarëve që do të luajnë nga minuta e parë është bërë nga trajnerët Michele Marcolini dhe Roberto Mancini.


Formacioni startues i Italisë: Donnaruma, Di Lorenzo, Scalvini, Romagnoli, Emerson, Pessina, Cristante, Tonali, Politano, Gnonto, Retegui.

Formacioni startues i Maltës: Bonello, Apap, Borg, Attard, Mbong, Yankam, Guillaumier, Muscat, Corbolan, Satariano, Jones.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori