Kinsey Wolanski ka jetuar në luks absolut që nga shfaqja në finalen e Ligës së Kampionëve në vitin 2019.

Gjatë fitores 2-0 të Liverpoolit ndaj Tottenham Hotspur, ajo doli në fushën e stadiumit “Wanda Metropolitano” me një rroba banje që reklamonte faqen e internetit të të rriturve të ish të dashurit Vitaly Zdorovetskiy.

Momenti u bë menjëherë viral dhe pjesa më e paharrueshme e një finaleje mjaft të mërzitshme. Ajo bëri gjithashtu një fitim të majm, një shifër prej rreth gjashtë milionë euro sipas raportimeve.

Kredia e imazhit: Alamy

Është shënjuar si një moment ikonik në historinë e garës dhe është pikërisht ashtu siç dëshironte Wolanski të shkonte.

Ajo fitoi 2.8 milionë ndjekës në orët e ardhshme, pas veprimit të saj dhe e vuri re pasi doli nga burgu.

Wolanski më vonë pretendoi se lojtarët e Liverpoolit i dërguan mesazhe flirte në Instagram, por kurrë nuk zbuloi asnjë emër.

Të gjitha lajmet nga Kinsey Wolanski Të gjitha lajmet nga Kinsey Wolanski

“Deri në moshën 30-vjeçare kam në plan të fitoj para të mjaftueshme për t’u pensionuar, dhe vazhdimi në Ligën e Kampionëve vetëm do të më ndihmojë ta arrij këtë”, shpjegoi ajo për The Sun.

“Kam në plan të bëj shumë më tepër për të ngritur profilin tim. Pasi u lirova nga burgu, nga 300,000 ndjekës në Instagram shkova në mbi dy milionë. Nuk mund ta blesh atë lloj publiciteti”.

“Papritmas u bëra e famshme në të gjithë botën dhe pata oferta për punë. Nuk mendoj se i kam bërë ndonjë të keqe askujt, ishte vetëm pak argëtuese”, ka shtuar më tej ajo.

@kinseywolanski

Ready to rock my meeting @fashionnova #fashionnova Jared in the back packing my skydiving rig hahaha

♬ original sound – Kiera Lyons 🕯🕰🗝

Wolanski pretendon se ajo u përpoq të shfaqej edhe në finalen e Kupës së Amerikës disa muaj më vonë, por u pengua ta bënte këtë.

Duke përdorur atë famë, Wolanski lançoi linjën e saj të veshjeve Kinsey Fit në vitin 2021. Ata kanë arritur të grumbullojnë 17,000 ndjekës në Instagram vitin e kaluar.

Llogaria e saj në TikTok është gjithashtu e njohur, me mbi tre milionë ndjekës. Ndoshta në kthesën më të çuditshme nga të gjitha, ajo tani ka rezervuar një biletë për në World View2. /Telegrafi/