LAJMI I FUNDIT:

Ish-trajneri i Barcelonës, Setien i kishte thënë Messit: Nëse nuk të pëlqen ajo çfarë them, ja ku është dera

Ish-trajneri i Barcelonës, Setien i kishte thënë Messit: Nëse nuk të pëlqen ajo çfarë them, ja ku është dera

Pas shkarkimit nga Barcelona në këtë verë, Quique Setien ka filluar të zbulojë gjëra se çfarë që kanë ndodhur në kampin katalunas.

Reklama

Trajneri ka treguar se kur skuadra katalunase kishte barazuar në sezonin e kaluar 2-2 me Celta Vigon, kishte një problem me Lionel Messin.

Derisa kishte përfunduar pjesa e parë, Setien kishte afruar lojtarët e tij që t’u tregonte strategjinë e radhës, mirëpo argjentinasi nuk e dëgjonte.

‘Kush jam unë që ta ndryshoj?!’ - Setien pranon se Messi është i vështirë për t’u menaxhuar
Lexo po ashtu ‘Kush jam unë që ta ndryshoj?!’ - Setien pranon se Messi është i vështirë për t’u menaxhuar

Strategu ka treguar se ai i kishte thënë haptas Messit se: “Nëse nuk të pëlqen ajo çfarë them, ja ku është dera”.

Aty edhe kishte filluar plasaritja e raporteve mes Messit dhe Setien, e që më pas pasoi edhe shkarkimi i tij në këtë verë që shkoi pas turpërimi 8-2 nga Bayern Munichu në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori