LAJMI I FUNDIT:

Inzaghi: Falë Ronaldos dhe Messit, duket sikur Raul dhe unë kemi shënuar pak gola

Inzaghi: Falë Ronaldos dhe Messit, duket sikur Raul dhe unë kemi shënuar pak gola
Cristiano Ronaldo, Filippo Inzaghi, Lionel Messi (Foto: Getty Images/Guliver)

Trajneri i Beneventos, Filippo Inzaghi, gjithmonë është njohur për rekordin e tij golashënues, mirëpo thotë se Cristiano Ronaldo është duke e nervozuar në këtë aspekt.

46-vjeçari u pensionua në vitin 2012 pasi, mes tjerash, e kishte fituar dy herë Ligën e Kampionëve dhe një herë Kupën e Botës, ndërsa kishte luajtur në klube, si Parma, Juventus e Milan.


Pippo e mbylli karrierën me 70 gola të shënuar në 115 ndeshje në garat evropiane, rekord që iu thye nga superylli i Juventusit dhe ai i Barcelonës, Lionel Messi.

Filippo Inzaghi (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Ronaldo ka luajtur 177 ndeshje evropiane duke shënuar 131 gola, derisa Messi e ka gjetur 117 herë rrjetën në 145 takime.

“Gjithmonë e marr atë (Ronaldon) si shembull në zhveshtore. Kjo për faktin e se e di si stërvitet”, ka thënë Inzaghi për La Gazzetta dello Sport.

Cristiano Ronaldo (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

“Mirëpo, jam paksa i hidhëruar me të dhe Messin. Falë tyre duket sikur Raul dhe unë kemi shënuar shumë pak gola nëpër kupa”, ka shtuar legjenda e Rossonerëve. /Telegrafi/

Lionel Messi (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori