Interi është shumë afër ta transferojë mbrojtësin e Fiorentinës, Cristiano Biraghi, në këtë afat kalimtar veror.

Sipas asaj që raporton Calciomercato, dy klubet italiane janë takuar tashmë për të biseduar për mbrojtësin, e që janë shumë afër marrëveshjes.

Mediumi italian më tej raporton se Biraghi do të kalojë te Nerazzurët, e në anën e kundër do të kalojë Dalbert si pjesë e shkëmbimit.

Mbrojtësi i Violas në sezonin e kaluar kishte bërë 36 paraqitje në Serie A, duke bërë një asistim, e që forma e lartë ka zgjuar interesimin e Interit.

Interi kërkon Biraghin, gati ta rikthejë një lojtar te Fiorentina për mbrojtësin Italian Interi kërkon Biraghin, gati ta rikthejë një lojtar te Fiorentina për mbrojtësin Italian

Fiorentina i kërkuar 20 milionë euro nga shitja e 26-vjeçarit, gjersa skuadra italiane ka ofruar 15 milionë, por tani dy skuadrat do t’i shkëmbejnë lojtarët.

Biraghi është dëshira kryesore e Antonio Contes, mirëpo lojtari ka zgjuar interesimin e klubeve si, Roma dhe Napoli. /Telegrafi/