LAJMI I FUNDIT:

Interi synon t’i kthehet fitores në ndeshje ndaj Fiorentinës, formacionet zyrtare

Interi synon t’i kthehet fitores në ndeshje ndaj Fiorentinës, formacionet zyrtare

Interi dhe Fiorentina kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të të Serie A.

Reklama

Nerazzurrët janë nikoqir të klubit Viola në takimin që pritet të zhvillohet në “Giuseppe Meazza” me fillim nga ora 18:00.

Ekipi i Simone Inzaghit vjen në këtë ndeshje pas dy humbjeve radhazi dhe synon t’i kthehet fitores për të mos rrezikuar një vend në katërshe.

Në anën tjetër, mysafirët janë në super formë me katër fitore radhazi dhe duan ta vazhdojnë këtë seri me një rezultat pozitiv në udhëtim te Interi.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, përveç Lautaro Martinez, i cili e nis nga banka shkaku i lodhjes.

Inter: Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Mkhitaryan, Gosens; Lukaku, Correa

Fiorentina: Terracciano; Dodo, Martinez Quarta, Igor, Biraghi; Castrovilli, Mandragora; Ikone, Bonaventura, Saponara; Cabral

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

La Liga
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Kalo në kategori