LAJMI I FUNDIT:

Interi synon t’i kthehet fitores ndaj Cagliarit, formacionet zyrtare – Debuton Young

Interi synon t’i kthehet fitores ndaj Cagliarit, formacionet zyrtare – Debuton Young

Interi dhe Cagliari kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Reklama

Nerazzurrët janë nikoqir të klubit nga Sardenja në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të, i cili zhvillohet në Giuseppe Meazza nga ora 12:30.

Ekipi i Antonio Contes vjen në këtë takim pas dy barazimeve radhazi dhe synon t’i kthehet fitores për të mbetur në hap me liderin, Juventusin.

Në anën tjetër, mysafirët janë në formë të tmerrshme me katër humbje dhe një barazim në pesë ndeshjet e fundit, kështu që do të ishin të kënaqur me një pikë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, ndërsa te Interi debuton Ashley Young.

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Young, Barella, Valero, Sensi, Biraghi; Lautaro, Lukaku; 

Cagliari: Cragno; Farago, Walukiewicz, Klavan, Pellegrini; Nandez, Oliva, Ionita; Nainggolan, Joao Pedro; Simeone

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori