LAJMI I FUNDIT:

Interi prezanton sponsorin e ri të fanellave për finalen e Ligës së Kampionëve

Interi prezanton sponsorin e ri të fanellave për finalen e Ligës së Kampionëve

Interi ka njoftuar se do të ketë Paramount+ si sponsor të ri të fanellës për finalen e Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt dhe ndeshjen e fundit të sezonit në Serie A.

Reklama

Nerazzurrët e kishin bosh hapsirën për sposnro në fanellat e tyre javët e fundit pasi DigitalBits nuk arriti të realizojë pagesat me vlerë 30 milionë euro në kontratën e sponsorizimit.

Me perspektivën për të luajtur ndeshjen e tyre më të madhe që nga arritja e fundit në finalen e Ligës së Kampionëve në 2010 pa një sponsor të fanellave, klubi ka punuar në prapaskenë për të arritur një marrëveshje të re.

Paraqitet një blerës serioz për blerjen e Interit
Lexo po ashtu Paraqitet një blerës serioz për blerjen e Interit

Ideja fillestare ishte arritja e një marrëveshjeje me një organizatë bamirëse, por në vend të kësaj ata arritën të bien dakord për një marrëveshje afatshkurtër me shërbimin e transmetimit Paramount+.

Logoja do të jetë gjithashtu e pranishme në fanellën e Interit për ndeshjen e fundit të Serie A të sezonit kundër Torinos këtë fundjavë.

Duket se aktualisht është vetëm një marrëveshje për ato dy ndeshje, kështu që nevojiten më shumë negociata për të gjetur një sponsor për sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/