LAJMI I FUNDIT:

Interi merr fitoren e katërt radhazi në Serie A, mposht me lehtësi Sampdorian

Interi merr fitoren e katërt radhazi në Serie A, mposht me lehtësi Sampdorian

Interi ka fituar me rezultat të pastër 3-0 në shtëpi ndaj Sampdorias në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të në Serie A.

Ekipi i Simone Inzaghit ka vazhduar formën e lartë duke marrë edhe fitoren e katërt radhazi dhe duke vazhduar ngjitjen në renditjen tabelore.


Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të Interit, i cili krijoi edhe shumë raste dhe shënoi dy gola.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 21-të me anë të Stefan de Vrij, i cili shënoi me kokë për 1-0 pas asistimit të Hakan Calhanoglu, ndërsa Nicolo Barella (44’) shënoi për 2-0 pas super asistimit të Alessandro Bastonit.

Në pjesën e dytë, përsëri Interi ishte skuadër më e mirë, krijoi më shumë, menaxhoi lojën dhe shënoi një gol tjetër të qetësisë dhe rezultatit përfundimtar.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 73-të me anë të Joaquin Correa që shënoi një gol të bukur pas një aksioni individual duke vulosur fitoren me rezultat 3-0.

Pas kësaj fitore, Interi e sheh veten në pozitën e pestë me 24 pikë, po aq sa kanë edhe Atalanta dhe Lazio në pozitat tre dhe katër, ndërsa Sampdoria zë vendin e 18-të me vetëm gjashtë pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Nerazzurrët udhëtojnë për derbin e Italisë me Juventusin, teksa Sampi e pret Fiorentinën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori