LAJMI I FUNDIT:

Interi ka gjetur mënyrën e funksionimit pa Brozovicin, Barca rikthen interesimin për kroatin

Interi ka gjetur mënyrën e funksionimit pa Brozovicin, Barca rikthen interesimin për kroatin
(Foto: Getty)

Marcelo Brozovic nuk është më figurë qendrore te Interi, ndërsa largimi gjatë verës është më se i mundshëm.

Reklama

Kjo ka bërë që shumë klube ta monitorojnë situatën e tij, derisa Barcelona është shumë e interesuar për kroatin.

Interi konsideron shitjen e Brozovic këtë verë, tre gjigantë evropianë pas tij
Lexo po ashtu Interi konsideron shitjen e Brozovic këtë verë, tre gjigantë evropianë pas tij

30-vjeçari ka qenë figura kyçe në mesfushën e Nerazzurrëve në sezonet e fundit dhe e kishte rinovuar kontratën para një viti, mirëpo gjërat kanë ndikuar me Hakan Calhanoglun që e ka zënë vendin e tij në qendër të mesfushës.

(Foto: Getty)

La Gazzetta dello Sport raporton se te Interi janë të bindur se nuk kanë nevojë për Brozovicin, i cili është ndër lojtarët më të paguar në klub, ashtu që po përgatiten që ta shesin.

Real Madridi rivalizon Barcelonën për Brozovicin
Lexo po ashtu Real Madridi rivalizon Barcelonën për Brozovicin

Mesfushori përfiton rreth gjashtë milionë euro në sezon, ndërsa Barca që e kërkoi në janar, pritet të bëjë ofertë të re në afatin kalimtar të qershorit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
Zvicra publikon listën për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Rumanisë, ftohen tre futbollistë shqiptarë

Zvicra publikon listën për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Rumanisë, ftohen tre futbollistë shqiptarë

Ndërkombëtare
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori