0Shares

Interi është gati të ofrojë 15 milionë euro  te Atalanta për sulmuesin Josip Ilicic.

Sipas Premium Sport, transferimi do t’i përfshinte edhe dy të rinj të sistemit të akademisë.

Ilicic janvën e ardhshëm mund të jetë në Milano për testet mjekësore.

Josip Ilicic te Atalanta . (Photo by Dino Panato/Getty Images)

Slloveni u bashkua me Atalantan nga Fiorentina verën e shkuar, ndërsa është gati t’i mbush 30 vjet.

Ai me Atalantan ka shënuar 15 gola dhe ka dhënë 10 asistime në 40 ndeshje.

Ilicic . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Klubi po punon fuqishëm në transferime.

Stefan de Vrij, Lautaro Martinez dhe Këadëo Asamoah janë lojtarët që flitet se Interit i ka ofruar. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)