LAJMI I FUNDIT:

Interi favorit para Barcelonës për transferimin e Matthias Ginter

Interi favorit para Barcelonës për transferimin e Matthias Ginter

Interi thuhet se po udhëheq garën për të nënshkruar me mbrojtësin gjerman, Matthias Ginter, si lojtar i lirë në fund të sezonit.

Fituesi i Kupës së Botës me Gjermaninë në vitin 2014 sheh kontratën e tij të skadojë në qershor të vitit 2022 me Borussia Monchengladbach dhe deri tani nuk marrëveshje rinovimi.

Sipas mediumit Calciomercato.com, kampionët e Serie A, Interi dhe Barcelona janë ndër klubet e interesuara për të siguruar shërbimet e tij.

Interi mendon të përforcohet nga Bundesliga, kërkojnë dy lojtarë me parametra zero
Lexo po ashtu Interi mendon të përforcohet nga Bundesliga, kërkojnë dy lojtarë me parametra zero

Paga e tij prej 3 milionë euro në vit është e qëndrueshme për Nerazzurrët, të cilët thuhet se janë në ‘pole-position’ për të nënshkruar me 27-vjeçarin në fund të sezonit.

Ginter ka luajtur 12 ndeshje në të gjitha garat me Monchengladbach këtë sezon dhe mund të nënshkruajë një marrëveshje para-kontrate me çdo klub nga janari përpara një transferimi të lirë në verë.

Interi është kualifikuar në 1/16-tën e Ligës së Kampionëve për herë të parë në dhjetë vjet dhe për këtë arsye do të fitojë rreth 60 milionë euro.

Interi mendon të përforcohet nga Bundesliga, kërkojnë dy lojtarë me parametra zero
Lexo po ashtu Interi mendon të përforcohet nga Bundesliga, kërkojnë dy lojtarë me parametra zero

Ginter nuk është lojtari i vetëm i monitoruar nga Nerazzurrët. Sipas të njëjtit raport, portieri i Ajaxit, Andre Onana do të transferohet në San Siro në fund të kontratës së tij në qershor.

Interi po vëzhgon gjithashtu Lorenzo Insigne të Napolit. Ylli i Italisë nuk është askund afër arritjes së një marrëveshjeje për të zgjatur kontratën e tij që skadon me Partenopei. /Telegrafi/