LAJMI I FUNDIT:

Interi me disa mungesa në ndeshjen kthyese me Barcelonën

Interi me disa mungesa në ndeshjen kthyese me Barcelonën

Interi nuk do të jetë në gjendje të llogarisë në Romelu Lukakun apo Joaquin Correan për udhëtimin e së mërkurës në Ligën e Kampionëve te Barcelona.

Sipas Sky Sport Italia, asnjë nga dy sulmuesit nuk do të realizojë udhëtimin në “Camp Nou”, kështu që Simone Inzaghi ka vetëm dy zgjedhje reale përpara.


Ata janë Lautaro Martinez dhe Edin Dzeko, veterani që shënoi dy herë për të mposhtur Sassuolon të shtunën dhe e çon numrin e golave ​​të tij në Serie A në 101 gola.

Marcelo Brozovic tashmë është jashtë fushës për disa javë pasi pati një tendosje muskulore në ndeshjet ndërkombëtare me Kroacinë.

Ndërsa Kristjan Asllani fillimisht u nënshkrua nga Empoli për të qenë si zëvendësuesi i Brozovic, përdorimi i Hakan Calhanoglu atje me mbështetjen e Henrikh Mkhitaryan rezultoi shumë efektiv në fitoren 1-0 ndaj Barcelonës në San Siro.

As presidenti Steven Zhang nuk do të jetë i pranishëm në ndeshjen e madhe në Camp Nou, pasi raportohet se është rikthyer në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

La Liga
Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

La Liga
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

La Liga
Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Premier League
Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Ndërkombëtare

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos

La Liga
Kalo në kategori