Sampdoria dhe Interi i kanë publikuar formacionet zyrtare në kuadër të javës së gjashtë në Serie A.

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të zhvillohet në stadiumin ‘Stadio Luigi Ferraris’, derisa Nerazzurët duan të vazhdojnë me fitore.

Në këtë takim Sampdoria nuk do të mund të llogaris në shërbimet e Jeison Murillos që është i suspenduar me karton të kuq.

Në anën tjetër, Interi i gat ë gatshëm të gjithë lojtarët kryesor, derisa Antonio Conte do të shpresojë që të vazhdojë me fitore edhe në këtë xhiros, pas deri më tani nuk ka asnjë humbje apo barazim.

Formacioni startues i Sampdorias: Audero, Chabot, Ekdal, Linetty, Rigoni, Depaoli, Jankto, Colley, Bereszyski, Quagliarella, Murru.

Formacioni startues i Interit: Handanovic, Skirniar, De Vrij, Bastoni, Candreva, Gagliardini, Brozovic, Sensi, Asamoah, Lautaro, Alexis. /Telegrafi/