LAJMI I FUNDIT:

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale  ka parashikuar 15 fituesit e ardhshëm të Topit të Artë dhe rezultatet janë paksa të çuditshme.

Topi i Artë është deri tani çmimi individual më prestigjioz në futboll, me mbi 100 gazetarë nga e gjithë bota që votojnë për lojtarin më të mirë në botë çdo vit.

Votimi merr parasysh performancën individuale në fushë të shoqëruar me arritjet e përgjithshme të ekipit.

Modric shpërfill Bellinghamin dhe Viniciusin teksa zgjedh fituesin e Topit të Artë
Lexo po ashtu Modric shpërfill Bellinghamin dhe Viniciusin teksa zgjedh fituesin e Topit të Artë

Topi i Artë më i fundit iu dha Lionel Messit të Inter Miamit në vitin 2023, që ishte një vendim mjaft i diskutueshëm për shkak të vendimit të argjentinasit për t’u transferuar në MLS pas një sezoni zhgënjyes të PSG-së.

Në vitet e mëparshme, Topi i Artë ishte në thelb një garë mes Messit dhe Cristiano Ronaldos për të parë se kush e kishte sezonin më të mirë, por me dyshen që tani duket jashtë garës, është një fushë loje shumë më e barabartë.

Gara për çmimin e vitit 2024 aktualisht po udhëhiqet nga Vinicius Junior dhe Jude Bellingham sipas gjasave të fundit, por çmimi ka të ngjarë të diktohet kryesisht në Euro 2024 dhe Kupës së Amerikës të kësaj vere.

Pavarësisht se edhe fituesi i këtij viti është kaq i vështirë për t’u parashikuar, AI ka bërë çmos për të parashikuar pesëmbëdhjetë fituesit e ardhshëm deri në vitin 2038.

Fituesit që ka parashikuar Inteligjenca Artificiale deri në vitin 2038:

2024- Jude Bellingham

2025- Kylian Mbappe

2026- Lionel Messi

2027- Phil Foden

Nuk ka dyshime për Vinicius Junior se kush e meriton Topin e Artë - jep emrin e një top lojtari
Lexo po ashtu Nuk ka dyshime për Vinicius Junior se kush e meriton Topin e Artë - jep emrin e një top lojtari

2028- Gavi

2029- Erling Haaland

2030- Vinicius Jr

2031- Evan Ferguson

2032- Florian Wirtz

2033- Jamal Musiala

2034- Kylian Mbappe

Topi i Artë i Maradonës u shfaq në ankand: Trashëgimtarët e tij po përgatisin një proces gjyqësor
Lexo po ashtu Topi i Artë i Maradonës u shfaq në ankand: Trashëgimtarët e tij po përgatisin një proces gjyqësor

2035-Evan Ferguson

2036- Lamine Yamal

2037- Lamine Yamal

2038- Arda Guler

Një nga zgjedhjet më tronditëse nga AI është që një 38-vjeçar si Messi të marrë në dorë trofeun në vitin 2026.

Megjithatë, në favor të AI do të jetë viti kur skuadra e tij argjentinase do të përpiqet të ruajë trofeun e Kupës së Botës në Amerikën e Veriut. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori