LAJMI I FUNDIT:

Nuk ka dyshime për Vinicius Junior se kush e meriton Topin e Artë – jep emrin e një top lojtari

Nuk ka dyshime për Vinicius Junior se kush e meriton Topin e Artë – jep emrin e një top lojtari

Në një deklaratë surprizë gjatë një dite të dedikuar për media në Real Madrid, ylli brazilian Vinicius Junior shprehu mbështetjen e tij për shokun e tij të skuadrës Jude Bellingham, në lidhje me çmimin prestigjoz individual në futboll – Topin e Artë.

“Unë do t’i jepja Topin e Artë, Bellinghamit”, u shpreh braziliani, duke treguar vlerësimin e tij për talentin dhe kontributin e mesfushorit të ri në futbollin modern.

Edhe pse ka pasur spekulime dhe rekomandime nga figura të shquara të futbollit që Vinicius ka potencialin për të qenë një fitues i mundshëm i Topit të Artë, ai njeh shanset që Bellingham ka për të konkurruar për këtë titull.

Jude Bellingham emëron futbollistin më të mirë në botë - ka shënuar vetëm 21 gola në të gjitha garat
Lexo po ashtu Jude Bellingham emëron futbollistin më të mirë në botë - ka shënuar vetëm 21 gola në të gjitha garat

Shumë ikona dhe superyje kanë parashikuar që Vinicius të fitojë Topin e Artë, por shoku i tij i skuadrës Jude Bellingham gjithashtu ka një shans për ta fituar atë në varësi të mënyrës se si përfundon sezoni për të dy lojtarët.

Suksesi në kompeticionet e mëdha, siç janë Ligën e Kampionëve dhe Kampionatin Evropian, mund të influencojë rrjedhën e vendimeve për çmimin e Topit të Artë. Nëse Bellingham fiton Ligën e Kampionëve dhe Euron, ai mund të kalojë Vinin, por vetëm nëse braziliani nuk e merr në dorë Kupën e Amerikës.

Në fund, Vinicius zbuloi pjesë të metodave të tij të përgatitjes për ndeshje të mëdha, si përballja e pritshme kundër Dortmundit: “Unë i shikoj gjithmonë ndeshjet e qendërmbrojtësve dhe mbrojtësve të krahut me të cilët do të përballem. I kërkoj ekipit tim ta përgatisë atë për mua. E studioj, për të parë se si mund të përpiqen të më bllokojnë”, shpjegoi ai. Në mënyrë të mprehtë, ai shtoi një detaj të ri në regjimin e tij të përgatitjes: “Tani më duhet të shikoj edhe ato të portierëve, sepse ekzekutoj penallti”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Notat e lojtarëve, Serbi 0-1 Angli: Bellingham lojtar i ndeshjes, Kane dëshpëron

Notat e lojtarëve, Serbi 0-1 Angli: Bellingham lojtar i ndeshjes, Kane dëshpëron

Përfaqësueset
Kalo në kategori