LAJMI I FUNDIT:

Indrit Tuci vendimtar te Sparta Praga, shënon gol dhe asiston njëherë

Indrit Tuci vendimtar te Sparta Praga, shënon gol dhe asiston njëherë

Indrit Tuci ka qenë vendimtar për Sparta Pragës, që eliminoi me rezultat të përgjithshëm 6-4 Galatasarayn në raundin play off të Ligës së Evropës.

Sulmuesi shqiptar që kaloi në kampionatin çek në janar, i kanë mjaftuar pak minuta në fushë për të treguar potencialin e tij.


Tuci shënoi në minutën e 74-të për ta dërguar rezultatin në 2-1.

Pas disa minutash, shtatlarti shqiptar dha një asistim perfekt për Lukas Haraslin, që nuk gaboi duke shënuar golin e tretë për Sparta Pragën.

Në minutën e gjashtë shtesë në skenë doli edhe Qazim Laçi me asistimin për Jan Kuchtan që vulosi rezultatin 4-1.

Sparta Praga u kualifikua me rezultat të përgjithshëm 6-4, duke zënë një vend në mesin e 16-të më të mirëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

La Liga
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

La Liga
Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Bundesliga
Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Ndërkombëtare
Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet

Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet

Liga e Kampionëve
Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Ndërkombëtare
Kalo në kategori