LAJMI I FUNDIT:

Iluzioni optik i vajzës së “zhytur në kalldrëm” bëri xhiron në internet, a mund ta zbërtheni?

Iluzioni optik i vajzës së “zhytur në kalldrëm” bëri xhiron në internet, a mund ta zbërtheni?

Iuzioni optik mjaft interesant i një vajze të vogël ka bërë xhiron në rrjetet sociale.

Një nënë shpërndau një foto të vajzës së saj që dukej e bllokuar deri në gjoks në kalldrëm, transmeton Telegrafi.

“Kjo është vajza ime, por ku është pjesa tjetër e trupit të saj”, ka shkruar ajo në një postim në Reddit.


My daughter, where’s the rest of her?! Ohh I see, do you?
byu/MK24ever inconfusing_perspective

Në foto, vajza duket vetëm mbi bel, dhe gjysma e saj e turpit dukej e zhytur në kalldrëm.

Megjithatë, të tjerët menjëherë zbërthyen këtë iluzion optik.

Sipas tyre, vajza qëndron pas një muri, sipërfaqja e të cilit është pothuajse identik me pllakat e shtruara të gurit në tokë. /Telegrafi/