Mauro Icardi ka lëshuar ​​një deklaratë ku këmbëngul se ai i ka thënë tashmë klubit që dëshiron të qëndroj në Inter, sepse kjo është familja e tij dhe sipas tij koha do të tregojë kush tha të vërtetën. 

Sulmuesi argjentinas ishte përsëri në titujt kryesor të mediave italiane këtë mëngjes duke u lidhur me largim nga Interi.

La Gazzetta dello Sport raportoi se ai kishte pranuar tashmë kushtet personale me Juventusin, por Icardi nuk ka vonuar duke i mohuar këto lajmet.

Juventusi arrin marrëveshje me Icardin, problem mbetet Interi?    Juventusi arrin marrëveshje me Icardin, problem mbetet Interi?   

Icardi ka thënë se ia ka bërë të qartë tashmë klubit se dëshiron të qëndroj dhe se Interi është familja e tij.

“Duke parë që gazetat kohëve të fundit kanë raportuar histori që nuk pasqyrojnë mendimet dhe synimet e mia, dua të informoj tifozët tanë që i kam thënë disa herë klubit se kam ndërmend të qëndroj në Inter”.

“Pra, tani e tutje, nuk mund të ketë keqkuptime të çfarëdo lloji. E kuptoj se media ka interes shitjen e tregimeve të rreme, por unë nuk mund të bëj asgjë më shumë sesa ta sqaroj këtë personalisht”.

Postimi i parë i Icardit në Instastory

“E përsëris: Unë i kam thënë Interit që dëshira ime është të mbetem, sepse Interi është familja ime”.

“Koha do të tregojë se kush e tha të vërtetën. Forca Inter, gjithmonë”, ka shkruar Icardi në profilin e tij në Instagram. /Telegrafi/

Postimi i dytë i Icardit në Instastory