Sulmuesi i LA Galaxy, Zlatan Ibrahimovic mund ta shohë anglezin Harry Kane duke e lënë Tottenhamin për një klub më të madh.

Spurs mbeten ende të gjallë në garë për një vend në Ligën e Kampionëve, por në fillim të sezonin u synua më shumë.

Humbja nga Chelsea këtë javë pa menaxherin Mauricio Pochettino të deklarojë se titulli në Ligën Premier është punë e kryer për ta.

Keane: Kane, numri nëntë më i mirë në botë Keane: Kane, numri nëntë më i mirë në botë

Situata pa tituj dhe pa objektiva madhor ka bërë që suedezi Ibrahimovic ta këshilloj anglezin Kane të largohet nga Tottenhami për një klub të madh.

Kane po shkëlqen tash e disa vite te Tottenhami (Getty Images)

“Mendoj se ai mund ta bëjë atë (të luajë për një ekip të madh). Ai vetëm duhet të bëjë hapin e parë”, ka thënë fillimisht Ibrahimovic për Bethard.

“Ai po bën mirë, por gjithmonë kam thënë që të luash në një klub të madh”.

Neymar, Mbappe e Kane: Reali ka gati 400 milionë euro për transferimet gjatë verës Neymar, Mbappe e Kane: Reali ka gati 400 milionë euro për transferimet gjatë verës

“Të luash në klub të madh dhe të jesh i suksesshëm është ndryshe nga të qenit në një klub normal, edhe pse kam respekt të madh ndaj Tottenhamit”, përfundoi suedezi.

Ndryshe, Kane është i lidhur me Spurs deri në vitin 2024, por interesimi për të është i madh sidomos nga dy klubet spanjolle, Real Madridi dhe Barcelona. /Telegrafi/