Renato Sanches i ka dhënë Bayern Munichut një dimension të ri gjithnjë sipas mbrojtësit, Mats Hummels.

Bayerni u ndal në një barazim 1-1 ndaj Augsburgut të martën, duke humbur 100 për qind të rekordit të fitoreve në Bundesliga.

Por, mesfushori i cili ishte në huazim vitin e kaluar dhe vuajti që të adaptohet, ka shaqur paraqtije të mrekullueshme në ndeshjet e para të edicinoit të ri.

“Ai i ka thënë vetes mundsi të jashtëzakonshme me këtë start të parrezistueshëm të sezonit”.

“Natyrisht, ai është dashur të shënonte, por këto gjëra ndodhin. Ai ka një fuqi të jashtëzakonshme”.

“Ai është një lojtar i cili driblon oponentin kur e fiton shpejtësinë e duhur. Ne nuk kemi lojtarë të tillë në ekip. Ai ka potencial të madh fizik”, deklaroi Sanchez.

Bayerni barazoi me rezultat 1-1 ndaj Augsburgut mbrëmjen e kaluar. /Telegrafi/