LAJMI I FUNDIT:

Houston, Boston e Milwaukee arrijnë fitoret e dyta në “play-off” e NBA-s

Houston, Boston e Milwaukee arrijnë fitoret e dyta në “play-off” e NBA-s

Mbrëmë janë zhvilluar tri ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Reklama

Milwaukee Bucks, Boston Celtics dhe Houston Rockets kanë shënuar fitore në fazën e “play-off” në NBA.

Keltët e Bostonit arritën edhe fitoren e dytë kundër rivalit të Indina Pacers me rezultat 99-91.

Gjersa edhe Bucks arritën edhe fitoren e dytë rresht kundër Detroit Pistons me rezultat 120-99.

Ndërkohë në palestrën “Toyota Center” kanë triumfuar raketat e Houstonit me rezultat 118-98 kundër Utah Jazz.

Ndryshe, skuadra që arrin shtatë fitore shkon në rrethin tjetër të kësaj gare prestigjioze të basketbollit. /Telegrafi/