LAJMI I FUNDIT:

Hodhi akuza të rënda ndaj gjyqtarit Paul Tierney – federata angleze po përpilon ndëshkimin ndaj Jurgen Kloppit

Hodhi akuza të rënda ndaj gjyqtarit Paul Tierney – federata angleze po përpilon ndëshkimin ndaj Jurgen Kloppit

Jurgen Klopp pritet të dënohet ashpër nga federata angleze pas sulmit verbal ndaj gjyqtarit Paul Tierney.

Reklama

Dhe strategu i Liverpoolit përballet me një gjobë të rëndë dhe ndalim për disa ndeshje për shkak të akuzës së Tierneyt se ka një agjendë kundër Reds.

Klopp zemëroi drejtuesit e gjyqtarëve me pretendimin e tij se Tierney ishte i njëanshëm kundër skuadrës së tij.

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp po përballet me një përjashtim nga FA

Klopp doli para kamerave të Sky për të pohuar: “Ne kemi historinë tonë me Tierneyn, me të vërtetë nuk e di se çfarë ka ai kundër nesh”.

“Ai ka thënë se nuk ka probleme, por kjo nuk mund të jetë e vërtetë”.

Gjermani u ndëshkua për festimin e golit të fitore së Diogo Jotas në triumfin 4-3 ndaj Tottenhamit në fundjavën që shkoi, derisa kishte një përplasje verbale me gjyqtarin e katërt John Brooks.

Jurgen Klopp e pranon se mund të shkarkohet nga Liverpooli sezonin e ardhshëm
Lexo po ashtu Jurgen Klopp e pranon se mund të shkarkohet nga Liverpooli sezonin e ardhshëm

Dhe ndërsa Klopp shpëtoi me një paralajmërim dhe jo me karton të kuq, drejtuesit e PGMOL janë tërbuar.

Në një deklaratë të formuluar dhe të pazakontë, një zëdhënës tha: “PGMOL është në dijeni të komenteve të bëra nga Jurgen Klopp pas ndeshjes së skuadrës së tij me Tottenham Hotspur”.

“Zyrtarët e ndeshjeve në Ligën Premier incizohen në të gjitha ndeshjet përmes një sistemi komunikimi”.

Klopp sulmoi arbitrin Paul Tierney duke pretenduar se ai ka një axhendë kundër Liverpool

“Duke rishikuar plotësisht audion e gjyqtarit Paul Tierney nga ndeshja e sotme, ne mund të konfirmojmë se ai veproi në mënyrë profesionale gjatë gjithë kohës, duke përfshirë edhe kur i dha vërejtjen trajnerit të Liverpoolit”.

“Pra, prandaj, ne hedhim poshtë me forcë çdo sugjerim se veprimet e Tierney ishin të pahijshme”, ka shtuar më tej ai

Federata angleze tani është nën presion për të vepruar dhe për të dënuar Kloppin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Kalo në kategori