LAJMI I FUNDIT:

“Historike, ikonike” – goli i Alisson Becker nën komentimin e gazetarit brazilian e bën edhe më të vlefshëm se sa është

“Historike, ikonike” – goli i Alisson Becker nën komentimin e gazetarit brazilian e bën edhe më të vlefshëm se sa është

Alisson Becker ishte padyshim heroi i Liverpoolit në xhiron e 36-të në Ligën Premier.

The Reds ishin duke barazuar 1-1 me West Bromin deri në sekondat e fundit të takimit, mirëpo më pas ndodhi e paimagjinueshmja.

Ishte minuta e 90+5-të, kur Alisson Becker iu bashkua bashkëlojtarëve të tjerë për të tentuar që të shënonin golin që u sillte tre pikë.

Alisson nuk mund t’i fshihte emocionet për golin që ia solli tre pikë Liverpoolit – ai dhe Klopp pas ndeshjes shkëmbyen disa fjalë
Lexo po ashtu Alisson nuk mund t’i fshihte emocionet për golin që ia solli tre pikë Liverpoolit – ai dhe Klopp pas ndeshjes shkëmbyen disa fjalë

Nga një harkim prej këndit nga Trent Alexander-Arnold, pikërisht topi shkoi në kokën e portierit brazilian që e futi me sukses atë në rrjetë.

Komentuesi brazilian që po e ndiqte ndeshjen, bëri një përshkrim fantastik të golit të shënuar nga bashkëkombësi i tij, e që e përshkroi si diçka historike dhe ikonike. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Bundesliga
Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Serie A
Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Bundesliga
Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Ndërkombëtare
Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

La Liga
Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori