LAJMI I FUNDIT:

Alisson nuk mund t’i fshihte emocionet për golin që ia solli tre pikë Liverpoolit – ai dhe Klopp pas ndeshjes shkëmbyen disa fjalë

Alisson nuk mund t’i fshihte emocionet për golin që ia solli tre pikë Liverpoolit – ai dhe Klopp pas ndeshjes shkëmbyen disa fjalë

Alisson Becker ishte padyshim heroi i Liverpoolit në javn e 36-të në Ligën Premier.

The Reds ia dolën që me mjaftë mund të mposhtin West Bromin me rezultat 2-1, duke mbajtur gjallë shpresat për një vend në Ligën e Kampionëve.


Dramë e vërtetë në takimin WBA - LIverpool: Alisson Becker shënoi golin e fitores
Lexo po ashtu Dramë e vërtetë në takimin WBA - LIverpool: Alisson Becker shënoi golin e fitores

Ishte minuta e 90+5-të, kur nga një harkim i Trent Alexander-Arnold, portieri brazilian shënoi me kokë, për t’i përmbysur shifrat në 2-1.

Ky gol natyrisht se do të thoshte shumë për Alissonin, derisa pas ndeshjes nuk arriti t’i fshihte emocionet.

Shijojeni golin e heroit të Liverpoolit: Momenti kur Alisson Becker ua fitoi tre pikë The Reds
Lexo po ashtu Shijojeni golin e heroit të Liverpoolit: Momenti kur Alisson Becker ua fitoi tre pikë The Reds

Jurgen Klopp u takua me portierin brazilian pas takimit, duke shkëmbyer disa fjalë, e gjermani me gjasë nuk iu ka besuar syve çfarë ka parë.

Me të festuan edhe pjesa tjetër e skuadrës, duke iu falënderuar figurativisht për golin që mund të jetë vendimtar në fund të kampionatit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Si të mungonte një perlë e Granit Xhakës në festën e titullit te Bayer Leverkusen – mesfushori shqiptar shënon me stil nga 30 metra

Si të mungonte një perlë e Granit Xhakës në festën e titullit te Bayer Leverkusen – mesfushori shqiptar shënon me stil nga 30 metra

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

La Liga
Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Superliga
Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

La Liga
Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Superliga
Kalo në kategori