LAJMI I FUNDIT:

Heung-min Son befason të gjithë, nuk e konsideron veten si njërin nga lojtarët më të mirë të Ligës Premier

Heung-min Son befason të gjithë, nuk e konsideron veten si njërin nga lojtarët më të mirë të Ligës Premier

Ylli i Tottenham Hotspur, Heung-min Son nuk e konsideron veten të jetë një nga lojtarët më të mirë në Ligës Premier, pavarësisht formës së tij jashtëzakonisht mbresëlënëse gjatë sezoneve të fundit.

Reklama

Son ka qenë madhështor në fillim të sezonit 2020-21, me tetë gola të shënuar në po aq ndeshje të kampionatit dhe 10 gola në 13 ndeshje në të gjitha garat.

Ndërsa aftësia e tij për shënimin e golave, aftësitë me top dhe ritmi i lartë e kanë vendosur atë si një nga sulmuesit më të frikshëm të Ligës Premier, vetë Son thotë se kurrë nuk e ka konsideruar veten në të njëjtin nivel me Mohamed Salah, Kevin De Bruyne apo ndonjë tjetër yll.

Zbulohet lista e 20 lojtarëve më të vlefshëm në Ligën Premier – Sterling i pari, Salah i pesti dhe Pogba i dhjeti
Lexo po ashtu Zbulohet lista e 20 lojtarëve më të vlefshëm në Ligën Premier – Sterling i pari, Salah i pesti dhe Pogba i dhjeti

“Asnjëherë nuk kam menduar se jam ndër lojtarët më të mirë në Ligën Premier. Sinqerisht, nuk e kam menduar kurrë atë për asnjë moment”, ka thënë fillimisht Son për faqen zyrtare të federatës koreano-jugore të futbollit.

“Unë gjithmonë jam përpjekur të bëj më të mirën për Tottenham dhe në ekipin kombëtar dhe të përpiqem të tregoj të gjitha aftësitë e mia”.

“Ndihet ndryshe të luaj për ekipin kombëtar dhe për Spurs. Ne do të përgatitemi mirë në mënyrë që të mund të luajmë sa më mirë mund për tifozët”, përfundoi sulmuesi anësor.

Son aktualisht është me ekipin kombëtar të Koresë së Jugut për miqësore kundër Meksikës dhe Katarit dhe po synon të sjellë formën e tij të klubit në skenën ndërkombëtare. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori