Heroic është ekipi i parë që siguron pjesëmarrjen në PGL Antwerp Major nga kualifikuesja e Evropës

Ekipi danez mposhti Na’Vin në një përballje të fortë për të siguruar pjesëmarrjen e tyre në PGL Antwerp Major 2022, që do të mbahet në Antwerp të Belgjikës.

Përballja në formatin ‘bo3’ shkoi në favor të ekipit Heroic, të cilët arritën të rikthejnë rezultatin pasi humbën mapin e parë në ‘mirage’.

Heroic arritën që të fitojnë dy mapat e fundit ‘inferno’ dhe ‘nuke’, duke e mposhtur kështu ekipin e dytë më të mirë të botës në CS:GO, Na’Vi.

Forma e mirë e lojtarit një të botës s1mple, nuk i mjaftoi ekipit Na’Vi për të mposhtur ekipin Heroic, tani Na’Vi ka edhe dy mundësi të tjera për t’u kualifikuar në PGL Antwerp Major.

Ndeshja tjetër me rekord 2-0, është duke u zhvilluar ndërmjet ekipit FaZe kundër BiG, ku fituesi do të siguroj vendin për në PGL Antwerp Major.

/Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?