Harry Kane shkruan historinë në Ligën Premier, thyen rekordin e madh të Agueros

Sulmuesi i Tottenham Hotspur, Harry Kane ka vendosur një rekord në ri në Ligën Premier.

Tottenham Hotspur ka fituar me rezultat minimal 1-0 në shtëpi ndaj Wolverhampton Wanderers në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë.

Goli i vetëm në këtë fitore për skuadrën e Antonio Contes u shënua në minutën e 64-të nga Harry Kane.

Megjithatë, ky gol pati vlerë të madhe edhe në aspektin individual, pasi Kane shkroi histori të re në Ligën Premier.

Me këtë gol, Kane bëhet lojtari që ka shënuar më shumë gola për një skuadër në histori të Ligës Premier, duke thyer rekordin e mbajtur nga Sergio Aguero.

Aguero kishte shënuar 184 gola me Manchester Citytn, ndërsa Kane tani ka 185 gola me fanellën e Spurs vetëm në kampionatin elitar anglez.

Në vendin e tretë renditet Wayne Rooney me 183 gola me Manchester Unitedin, Thierry Henry i katërti me 175 gola me Arsenalin dhe Alan Shearer i pesti me 148 gola me fanellën e Newcastle United.

Përveç kesaj, Kane arriti edhe shifrën e 250 golave me Tottenhamin në të gjitha garat. /Telegrafi/

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit