Pas dy humbjeve të njëpasnjëshme Houston Rockets është rikthyer te fitorja.

Skuadra nga Teksasi ka triumfuar para adhuruesve të vet ndaj Indiana Pacers me 12 pikë epërsi 115:103.

James Harden ishte fantastik në këtë takim për Rockets.

Ylli amerikan arriti ta mbyllë takimin me 40 pikë të shënuara ku realizoi tetë tre pikësha, ndërsa bëri shtatë kërcime e nëntë asistime.

Me lojë të mirë tek Rockets u dallua edhe fundori Chris Paul me 26 pikë e pesë asistime.

Paraqitje të mirë pati edhe qendra Clint Capela me 18 pikë e shtatë kërcime.

Victor Oladipo me 22 pikë dhe Bogdanovic me 20 të tjera ishin më efikasit tek Pacers, por që nuk mjaftuan për befasi.

(Photo by Christian Petersen/Getty Images)

Interesant ka qenë edhe në ndeshjen mes Portland Trail Blazers dhe Boston Celtics, ku në fund triumfuan vendasit e Blazers me gjashtë pikë diferencë 100:96.

Damien Lillard me 19 pikë e 12 asistime ishte më i miri tek vendasit.

Ndërkohë paraqitje jashtëzakonisht të mirë pati edhe qendra boshnjake Jusuf Nurkic me 18 pikë e 17 kërcime.

Jayson Tatum me 27 pikë dhe Kyrie Irving me 21 të tjera ishin më efikasit tek mysafirët por që nuk mjaftuan për ta shmangur humbjen e dytë radhazi. /Telegrafi/

Rezultatet:

Houston – Indiana 115:103

Charlotte – Detroit 113:103

Orlando – New York 115:89

Milwaukee – Denver Nuggets 121:114

Boston Celtics – Portland Trail Blazzers 94:100