LAJMI I FUNDIT:

Guedes shkëlqeu ndaj tyre, Juventus po mendon transferimin e portugezit

Guedes shkëlqeu ndaj tyre, Juventus po mendon transferimin e portugezit
MANCHESTER, ENGLAND - OCTOBER 02: Goncalo Guedes of Valencia is challenged by Nemanja Matic of Manchester United during the Group H match of the UEFA Champions League between Manchester United and Valencia at Old Trafford on October 2, 2018 in Manchester, United Kingdom. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Goncalo Guedes mund të largohet nga Valencia pas dy viteve qëndrim tek klubi spanjoll.

Reklama

Mesfushori portugez ka shkëlqyer me fanellën bardh e zi dhe paraqitjet e tij të mira kanë rënë në sytë e Juventusit.

Kampionët aktual të Italisë kanë parë nga afër në dy ndeshjet me Valencian, portugezin dhe po mendojnë transferimin e tij.

Trajneri i Juventusit, Maximiliano Allegri ka mbetur tejet i kënaqur me lojën e treguar nga Guedes dhe po kërkon transferimin e tij në Torino.

Goncalo Guedes. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

22-vjeçari shihet si futbollist me potencial për të ardhmen dhe kjo gjë ka bindur Zonjën e Vjetër të shpenzojë për të.

Sipas asaj që ka raportuar Tuttosport, Juventus është gati të paguaj rreth 45 milionë euro për Guedesin.

Reprezentuesi portugez ishte fillimisht i huazuar tek Valencia vitin e kaluar, ndërsa këtë verë klubi spanjoll pagoi 40 milionë euro tek PSG për transferimin e tij.

Interesim për anësorin ka shprehur edhe skuadra e madhe angleze Chelsea. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori