LAJMI I FUNDIT:

Guardiola pranon sfidën për t’i dhënë fund rekordit të dobët të Man Cityt në ‘Anfield’

Guardiola pranon sfidën për t’i dhënë fund rekordit të dobët të Man Cityt në ‘Anfield’

Pep Guardiola është gati për sfidën e vështirë teksa kampioni në fuqi i Ligës Premier, Manchester City, do të udhëtojë për në ‘Anfield’ aty ku do të përballet me Liverpoolin në një ndeshje shumë të rëndësishme në luftën për titull.

Të besuarit e Guardiolës do të hyjnë në këtë duel si favoriti kryesor për të fituar titullin që do të ishte i katërti radhazi, dhe i gjashti në shtatë vitet e fundit, por që rekordi i tyre i fitoreve në ‘Anfield’ është mjaft i dobët.


Ata morën një fitore bindëse me rezultat 4-1 rreth tri vite më parë, por ajo ndeshje ishte zhvilluar mbrapa dyerve të mbyllura dhe atmosfera do të jetë elektrizuese kësaj radhe.

“Është kualiteti i ekipit të tyre”, ka thënë Guardiola kur u pyet pse ekipi i tij po has në vështirësi për të fituar në ‘Anfield’.

“Tifozët gjithashtu, natyrisht, por veçanërisht kualiteti i ekipit. Mendoj se do të jetë e bukur sepse gjithmonë ka qenë ashtu dhe ne e pranojmë sfidën”.

Formacioni që Guardiola kishte vendosur në fushë ndaj Kopenhagës në Ligën e Kampionëve, sugjeronte se ai po mbante një sy tek ndeshja me Liverpoolin. Sidoqoftë, ai e mohoi këtë duke thënë se fokusi i tyre ishte plotësisht tek Kopenhaga dhe se ata filluan të mendonin për Liverpoolin një ditë më pas.

Man City do ta blej talentin që ka dalë nga La Masia, por do ta huazoj te Girona
Lexo po ashtu Man City do ta blej talentin që ka dalë nga La Masia, por do ta huazoj te Girona

“Duke e ditur se kishim tri ditë deri të dielën, ne kishim kohë. Unë e shijova kualifikimin në çerekfinale dhe mëngjesin e së enjtes fillova të mendoja për Liverpoolin”.

“Ne pamë disa detaje dhe mënyrën se si ata sulmojnë që është më ndryshe se sa sezonet e kaluara dhe kualiteti i disa lojtarëve dhe lojtarëve të rinj e bëjnë ndeshjen më ndryshe”, përfundoi tekniku spanjoll./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori