LAJMI I FUNDIT:

Guardiola nuk llogaritë më në të, ia tregon derën yllit të Man Cityt

Guardiola nuk llogaritë më në të, ia tregon derën yllit të Man Cityt

Fillimi i vitit 2024 nuk shkoi në mënyrë ndoshta siç e ka imagjinuar Jack Grealish. Që nga fillimi i sezonit, ai është përballur me sfida të vazhdueshme.

Deri më tani, shifrat e tij tregojnë tri gola dhe dy asistime në 27 ndeshje, një rënie e ndjeshme në krahasim me performancën e tij të mëparshme. Faktori kryesor që ka humbur është vazhdimësia.


Grealish është kthyer nga një pjesë themelore në një zëvendësues nën drejtimin e Guardiolës. Ardhja e Dokut dhe përshtatja e tij e shpejtë, së bashku me paraqitjen e dobët të Grealish, e kanë zbritur në stol.

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro
Lexo po ashtu Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Nga 27 ndeshjet e luajtura, ai ka startuar vetëm në 15 dhe prej tyre 90 minutat i ka plotësuar vetëm në 8 raste. Përveç kësaj, lëndimet e kanë përkeqësuar situatën e tij. Më 13 shkurt ai pësoi një lëndim kundër Kopenhagenit në Ligën e Kampionëve dhe, megjithëse u kthye njëmbëdhjetë ditë më vonë, nuk luajti asnjë minutë. Tri ditë më vonë, kundër Lutonit, ai lëndoi sërish muskulin.

Anësori anglez po kalon një sezon mjaft atipik për të dhe për të gjithë fajin janë lëndimet e shumta që po pëson, të cilat po ia ulin shumë performancën dhe gjendjen mendore.

Jack Grealish ka kaluar nga një pjesë thelbësore në planet e Guardiolës në të qenit jashtë formacioneve të trajnerit katalanas, i cili ka treguar se askush nuk është thelbësor në skuadrën e tij për shkak të konkurrencës mizore që ekziston. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë ndodhi me të vërtetë me Evan N'Dickan e Romës pasi ra pa ndjenja në fushë, dalin detaje të tjera nga rasti që tronditi Italinë

Çfarë ndodhi me të vërtetë me Evan N'Dickan e Romës pasi ra pa ndjenja në fushë, dalin detaje të tjera nga rasti që tronditi Italinë

Serie A
Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bundesliga
Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Bundesliga
Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Granit Xhaka vihet në siklet nga Frimpong kur ia bën pyetjen për Arsenalin

Bundesliga
Kalo në kategori