0Shares

Të gjithë mezi kemi pritur përballjen mes Liverpoolid dhe Manchester Cityt këtë fundjavë.

Pasi kjo ndeshje është edhe përballje mes dy trajnerëve më të mirë në botën e futbollit, Pep Guardiola dhe Jurgen Klopp.

Në minutën e 16-të të takimit të dy teknikët u nervozuan me gjyqtarin kryesor dhe për një moment spanjolli u nis vrullshëm drejt teknikut gjerman.

Kur të gjithë pritën një përballje të ashpër në mes tyre Guardiola ia zgjati dorën Kloppit dhe të gjithë u befasuan nga kjo.

E gjitha kjo ka filluar të komentohet në rrjetet sociale pas ndeshjes si një imazh i bukur i ndeshjes. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)