LAJMI I FUNDIT:

Gruevski akuzon Mickoskin se po bashkëpunon me Zaevin

Gruevski akuzon Mickoskin se po bashkëpunon me Zaevin

Pas një sërë akuzash përmes Facebook-ut, ish-lideri i OBRM-PDUKM-së, e tash azilkërkues në Hungari, Nikolla Gruevski mbrëmë me një mesazh të ri për Mickoskin përmes rrjeteve sociale. Ai e akuzoi atë për bashkëpunim të fshehtë me ish-liderin e LSDM-së, Zoran Zaev.

“Dhe heshtja për Zaev. Për bashkëpunimin e tyre të fshehtë dhe planet e përbashkëta. Cilat janë bazat, synimet, dimensioni moral, qëndrimet dhe ideologjia kombëtare e aleancës së re me Zaevin.
Epo, a nuk ishte kundërshtari ynë i përbashkët politik, ai ishte “xhelati” kryesor i të gjithë përndjekurve politikë nga OBRM-PDUKM, ishte një qeveri që ndryshoi emrin, kushtetutën, kombësinë, identitetin, historinë…me marrëveshjen me Greqia, na arrestuan deputetët për t’i shantazhuar për votim”, akuzon Gruevski.


Ai thekson se OBRM-PDUKM deri para një apo dy vitesh pretendonte se Zaev ishte politikani më i korruptuar, tradhtari.

“E shoh që tani kanë frikë t’ia përmendin emrin. A duhet të jemi aleatë politikë me të tani? Është shantazh? Çfarë ka ndodhur?”, ka shkruar Gruevski./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
BE-ja mbështetë Serbinë për muri - nëse e pengon Kosovën në organizatat ndërkombëtare, do t'i procesi i anëtarësimit

BE-ja mbështetë Serbinë për muri - nëse e pengon Kosovën në organizatat ndërkombëtare, do t'i procesi i anëtarësimit

"Nënat e Srebrenicës" falënderojnë presidenten Osmani: Një fjalim i tillë do të mbahet mend ndër breza

Lajme
U tregua e ashpër ndaj Vuçiqit në Këshill të Sigurimit - reagime të shumta në mbështetje të përfaqësues së Maltës

U tregua e ashpër ndaj Vuçiqit në Këshill të Sigurimit - reagime të shumta në mbështetje të përfaqësues së Maltës

Lajme
“U shku me vra Ganinë”, dëshmitari tregon se çfarë dëgjoi ditën kur ndodhi vrasja e trefishtë në Gllogjan

“U shku me vra Ganinë”, dëshmitari tregon se çfarë dëgjoi ditën kur ndodhi vrasja e trefishtë në Gllogjan

Drejtësi
BE-ja mbështet Serbinë për muri - nëse e pengon Kosovën në organizatat ndërkombëtare, do t'i bllokohet procesi i anëtarësimit

BE-ja mbështet Serbinë për muri - nëse e pengon Kosovën në organizatat ndërkombëtare, do t'i bllokohet procesi i anëtarësimit

Lajme
Shqiptari që goditi 42 herë me thikë ish-të dashurën në Vjenë del para gjykatës: Nuk kam pasur qëllim për ta vrarë

Shqiptari që goditi 42 herë me thikë ish-të dashurën në Vjenë del para gjykatës: Nuk kam pasur qëllim për ta vrarë

Kalo në kategori