LAJMI I FUNDIT:

Gruaja e Bruce Willis, Emma Heming pranon se kujdesi ndaj bashkëshortit nuk është i lehtë mes diagnozës së afazisë

Gruaja e Bruce Willis, Emma Heming pranon se kujdesi ndaj bashkëshortit nuk është i lehtë mes diagnozës së afazisë
Foto: Instagram

Rreth shtatë muaj më parë, familja e Bruce Willis, publikuan një deklaratë me anë të së cilës treguan se aktori ishte diagnostikuar me demencë frontotemporale.

Familja ndërkaq i kushtoi një kujdes të veçantë 68 vjeçarit.

“Fatkeqësisht, sfidat me komunikimin janë vetëm një simptomë e sëmundjes me të cilën përballet Bruce. Edhe pse kjo është e dhimbshme, është një lehtësim të kesh më në fund një diagnozë të qartë”, shkroi në atë kohë gruaja e tij, aktorja tjetër Emma Heming Willis.


Megjithatë, askush nuk tha se do të ishte e lehtë. Kujdesi për aktorin ka rezultuar një detyrë e vështirë, megjithëse Heming Willis e ka përballuar atë me një qëndrim pozitiv.

Të gjitha lajmet nga Bruce Willis
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Bruce Willis

Ajo iu drejtua ndihmës dhe ekspertëve të jashtëm për të mësuar se si ta përballonte, fillimisht nga këndvështrimi i të shoqit dhe më pas nga këndvështrimi i saj dhe i dy vajzave.

“Mesazhi im është i thjeshtë. Kur nuk kujdesemi për veten, nuk jemi të mirë me njerëzit që duam dhe për të cilët duam të paraqitemi dhe kujdesuni për”, iu drejtua Emma ndjekësve me një mesazh.

“As unë nuk e kam këtë deri në një shkencë të shkëlqyer, por përpiqem. Është një pohim që e përdor çdo ditë, kështu që mbahet në krye të mendjes sime”.

“Mendoj se është kaq e rëndësishme për ne që të ndajmë mendimet tona, të cilat për mua mund të ndjehen shumë si errësirë dhe dënim”, theksoi mes tjerash ajo.

“E di që duket sikur jam jashtë, duke jetuar jetën time më të mirë. Më duhet të bëj një përpjekje të vetëdijshme çdo ditë për të jetuar jetën më të mirë që mundem”.

“Unë e bëj këtë për veten time – e bëj këtë për dy fëmijët tanë dhe Bruce, i cili nuk do të donte që unë të jetoja ndryshe. Kështu që nuk dua të keqkuptohet se jam mirë sepse nuk jam. Nuk jam mirë”, shton mes tjerash aktorja. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Jo vetëm rrogën e 13-të, emisioni

Jo vetëm rrogën e 13-të, emisioni "Radar" ia pagoi dëgjuesit edhe pushimet verore

Magazina
“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Magazina
Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Magazina
Ishte duke bërë 'selfie' - Miss Maqedonia bie nga lartësia në Ohër dhe përfundon në spital me 11 brinjë të thyera

Ishte duke bërë 'selfie' - Miss Maqedonia bie nga lartësia në Ohër dhe përfundon në spital me 11 brinjë të thyera

Magazina
Interesim i jashtëzakonshëm për koncertin e Dua Lipës në 'Wembley', të gjitha biletat shiten për pesë minuta

Interesim i jashtëzakonshëm për koncertin e Dua Lipës në 'Wembley', të gjitha biletat shiten për pesë minuta

Magazina
Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Magazina
Kalo në kategori