LAJMI I FUNDIT:

Griffin shkëlqen në fitoren e Detroit, Dallasi pëson nga Clippers (Video)

Griffin shkëlqen në fitoren e Detroit, Dallasi pëson nga Clippers (Video)

Detroit Pistons po vazhdojnë me fitore pas tranferimit të Blake Griffin dhe tash është shënuar fitore ndaj Portlandit me rezutlat 111-91.

Reklama

Griffin ishte më i miri me 21 pikë, nëntë kërcime dhe gjashtë asistime, kurse Drummond shtoi 17 pikë e 17 kërcime që e konfirmon formën e tij të lartë.

Detroiti në asnjë moment në takim nuk e kishte në rrezik fitoren.

Në anën tjetër LA Clippers kishte seri 13-0 në duelin ndaj Dallas Mavericks për të mbyllur takimin me fitore 104-101.

Tallinari realizoi 28 pikë, i ndihmuar nga Tobais Harris me 19 pikë dhe 15 pikë nga Lou Williams.

Dirk Nowitzki që arriti 50 mijë minuta në NBA në këtë ndeshje realizoi 12 pikë e 6 kërcime, kurse performanca e bashkëlojtarëve të tij la për të dëshiruar.

Clippers është një fitore larg një vendi që dërgon në playoff, kurse e njëjta situatë është edhe Detroiti që është një fitore larg një pozitë në playoff pas shkëmbimit të madh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Maldini dhe Massara thuhet se janë shkarkuar nga Milani

Maldini dhe Massara thuhet se janë shkarkuar nga Milani

Serie A
Kalo në kategori