LAJMI I FUNDIT:

Gosens dëshiron Derby della Madonnina në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Gosens dëshiron Derby della Madonnina në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Robin Gosens ishte i sinqertë në intervistën e tij të fundit, ku vuri në dukje dëshirën e tij për t’u përballur me rivalët e Milanit në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve.

Reklama

Nerazzurrët do të përballen me liderin e Primeira Liga, Benfica, në ndeshjen çerekfinale muajin e ardhshëm.

Në të njëjtën anë të grupit, Milani dhe Napoli do të luftojnë në një çështje tërësisht italiane, që do të thotë se ka një mundësi të madhe që Serie A të ketë një përfaqësues në finalen e Ligës së Kampionëve këtë sezon.

Ndërsa Interi ka bërë mirë në Ligën e Kampionëve, skuadra është dukur shumë më e paqëndrueshme brenda vendit, duke humbur ndaj ekipeve si Spezia, Bologna dhe Empoli muajt e fundit.

Megjithatë, Gosens preku dëshirën e tij për të luajtur një Derby della Madonnina në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

“Do të doja derbin me Milanin në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Kam pasur fatin të luaj tre prej tyre, është një ndjenjë e pabesueshme, ndoshta unike në botë”, ka thënë fillimisht Gosens.

“Është maksimumi që një lojtar mund të përjetojë. Presion, brohoritje, tension. Mendoni për të gjitha këto në një gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve”, përfundoi anësori gjerman. /Telegrafi/