Juventusi kishte arritur të fitojë në kohën shtesë ndaj Lokomotivës së Moskës me rezultat 2-1.

Goli e fitores e shënoi Douglas Costa, fillimisht pas një aksioni individual, ku pastaj bashkëveproi me Gonzalo Higuain për të shënuar gol të bukur.

Ky gol ia siguroi Juventusit fitoren dhe kalimin tutje nga faza e grupeve, kur kanë mbetur edhe dy ndeshje.

Goli i tij u shpall më i miri i javës në Ligën e Kampionëve.

Në këtë edicion nuk kanë munguar golat shumë të bukur, në pothuajse secilën ndeshje. /Telegrafi/