Goli i Bukayo Saka ndaj Chelseat shihet rrallëherë në fushat e blerta

Arsenali ka gjetur edhe golin e tretë në ndeshjen derbi ndaj Chelseat në kuadër të javës së 15-të në Ligën Premier.

Është anësori anglez, Bukayo Sakah, i cili ka shënuar për epërsinë e Topçinjve 3-0 ndaj Bluve.

Goli i anglezit erdhi në minutën e 56-të të ndeshjes dhe ishte shumë i veçantë.

Lexo po ashtu Granit Xhaka ‘bombardon’ portën e Chelseat, shënon supergol nga goditja e dënimit

Saka në tentim për të harkuar për bashkëlojtarët, befasoi portierin Edourd Mendy, duke e lënë ‘fjetur’.

Trajektoret e tilla të topit sikurse tek ky i Saka rrallëherë shihet në fushat e blerta.

Vlen të theksohet se në pjesën e parë supergol nga goditja e dënimit shënoi edhe mesfushori shqiptar, Granit Xhaka. /Telegrafi/

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Tre lojtarë të Arsenalit mund të mos marrin medaljen nëse Topçinjtë fitojnë titullin e Ligës Premier

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute