Reperja e Luzernit ende po hetohet për mashtrime të dyshuara, mirëpo kjo nuk po e ndalon që të fillojë me turne të mëdha, e nis artikullin e saj gazeta zvicerane, “Blick”.

Asnjë muzikant nuk ka qenë deri më tani më i përfolur si Loredana Zefi (23 vjeçe).

Pas këngës së saj të parë “Sonenbrille”, e cila ia siguroi një shpërthim të pa parë në karrierë, erdhi goditja e madhe që e la prapa atë, kur u ngrit një aktakuzë kundër saj.

Këngëtarja Zefi thuhet se ka mashtruar një çift zviceran nga Valais me 700,000 mijë franga. Por, kjo siç duket nuk e ka penguar në karrierë, ku këtë kohë bukuroshja jonë ka planifikuar t’i mbajë disa koncerte dhe pritet të nxjerrë edhe albumin debutues në gusht.

Ndërkohë, reperja të hënën ka njoftuar fansat e saj se do të fillojë turne të përbashkët me partnerin e saj, Mozzik.

“Së bashku do të japin 24 mbrëmje të ndryshme në Ballkan. Më 23 gusht 2019 do të promovojë albumin e saj debutues “King Lori”, me të cilin shkon në turne në pranverën e vitit 2020 në vendet gjermanofolëse, e cila e çon në mesin e të tjerëve në Zurich X-Tra”.

Nga ana tjetër, Loredana kishte anuluar të gjitha paraqitjet e saj në maj (përfshirë Openair Frauenfeld). “Nuk ishte koha e duhur”, shkroi ajo në Instagram.

Shkarkimet e festivalit pasuan pas njoftimit që biondja po hetohet për mashtrime të dyshuara. Rasti përkatës penal dhe hetimi i policisë janë ende në zhvillim.

“Megjithatë, nuk kishte asnjë kërkesë për paraburgim dhe znj. Zefi nuk bëri asnjë detyrim lidhur me aktivitetet e udhëtimit”, konfirmon prokurori përgjegjës për BLICK.

Përveç kësaj, avokati i ri i Loredanës është i bindur se mund të gjendet një zgjidhje jashtë gjykatës. “Unë do të bëj gjithçka mund të parandaloj Loredanën nga ndjekja penale”, ka thënë Thomas Fingerhuth.

Loredana Zefi fiton një çmim të rëndësishëm në Gjermani Loredana Zefi fiton një çmim të rëndësishëm në Gjermani

Gjithashtu, 23-vjeçarja javën e kaluar fitoi çmimin si rap-artisja më e mirë femër në Gjermani. /Telegrafi/