Gjithçka baras, Man Utd dhe Liverpool shkojnë në vazhdime

Manchester United dhe Liverpool kanë barazuar me rezultat 2-2 në kohën e rregullt në çerekfinale të FA Cup.

Të dy skuadrat kishin raste të mira që në start, ku vendasit rrezikuan me Marcus Rashord, ndërsa mysafirët u përgjigjën me Mo Salah.

Në minutën e 10-të erdhi goli i parë në ndeshje, ku Scott McTominay shënoi për 1-0.

Rastet nuk u ndalën dhe Liverpoolin shënoi në minutën e 37-të me Wataru Endon në minutën e 38-të, por që u anulua për pozitë jashtë loje.

Por në minutën e 44-të, Liverpooli arriti të barazojë shifrat, me Alexis Mac Allister që shënoi nga afër për 1-1.

Reds arritën të shënonin edhe në kohën shtesë, kur Mohamed Salah gjeti rrjetën për 2-1.

Pjesa e parë ishte e zjarrtë, ku të dy skuadrat kishin raste dhe luajtën hapur.

Me të filluar pjesa e dytë, Man Utd ishte afër të barazonte, por pasimi i Bruno Fernandes te Rasmus Hojlund ishte i shpejtë.

Liverpooli u kthye në lojë me disa raste, duke nisur me Darwin Nunez që rrezikoi dy herë dhe Mac Allister, por nuk arriti të shënonte.

Atë që nuk e bëri Liverpoli, arriti ta bënte Man Utd, kur në minutën e 87-të barazoi në 2-2 me golin e Antony.

Deri në fund nuk kishte gola të tjerë dhe skuadrat do të kërkojnë gjysmëfinalen në vazhdime. /Telegrafi/

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Harry Kane shkruan historinë me Bayernin në Bundesliga që mund të mos përsëritet kurrë

Salah pyetet për përplasjen me Kloppin – jep një përgjigje të shkurtër, por të ashpër

Tuchel e ka analizuar Real Madridin në detaje – por zbulon një shqetësim të madh para ndeshjes