Klubi i futbollit, Gjilani ka konfirmuar zyrtarisht largimin e trajnerit të njohur, Bylbyl Sokoli.

Reklama

Gjatë ditës së djeshme (e enjte) dhe sotme (e premte) është folur shumë për një largim të Sokolit nga Gjilani.

Megjithatë, nuk ka shkuar gjatë dhe tashmë gjithçka është zyrtarizuar dhe këto zëra janë konfirmuar.

Bylbyl Sokoli jep dorëheqje nga pozita e trajnerit te Gjilani? Bylbyl Sokoli jep dorëheqje nga pozita e trajnerit te Gjilani?

Është vet klubi i Gjilanit që ka përdorur rrjetet sociale për të konfirmuar largimin e Sokolit.

Postimi pa ndërhyrje i Gjilanit

KOMUNIKATË ZYRTARE

Me anë të kësaj komunikate, “Sport Club” Gjilani, ju njofton se nga sot kryetrajneri i skuadrës, Bylbyl Sokoli, nuk do ta udhëheq skuadrën tonë, i cili dha dorëheqje nga posti numrit një të shtabit teknik në skuadër.

Reklama

Mbyllja e bashkëpunimit me trajnerin vie pas rezultateve jo të mira pas fillimit të pjesës pranverore në kupë dhe kampionat, me ç’rast dorëhqeja nga Bylbyl Sokoli, u aprovua nga klubi jonë, duke e liruar atë nga detyra e trajnerit.

Reklama

Klubi e falemnderon për punën trajnerin e deritanishëm, Bylbyl Sokoli dhe i uron suksese në vazhdimin e karrierës së tij si trajner.

SC Gjilani

Gjilan, 12 Mars 2021

/Telegrafi/