LAJMI I FUNDIT:

Gjigantët anglezë duan mbrojtësin Alessandro Bastoni

Gjigantët anglezë duan mbrojtësin Alessandro Bastoni

Gjigantët e Ligës Premier, Chelsea dhe Manchester City po ndjekin me interesim mbrojtësin e Interit, Alessandro Bastoni.

Mbrojtësi italian ka qenë prej kohësh i lidhur me një kalim në Angli, ku nuk mungojnë klubet e interesuara.

Sipas mediumit Calciomercato.com, skautët e Chelseat dhe Cityt po e shikojnë Bastonin këtë sezon, të vetëdijshëm se Interi do të shesë për ofertën e duhur.

Nerazzurrët do të kërkojnë të ndezin një ankand me një çmim fillestar prej 60 milionë funtesh apo rreth 70 milionë euro.

Zyrtare: Bastoni nënshkruan kontratën e re me Interin
Lexo po ashtu Zyrtare: Bastoni nënshkruan kontratën e re me Interin

Në korrik, 24-vjeçari vendosi një kontratë të re pesëvjeçare me klubin. Kontrata e tij aktuale do të përfundojë në vitin 2028.

Megjithatë, Interi po përgatitet të ndahet me Bastonin pasi identifikoi Perr Schurrs të Torinos si zëvendësues. /Telegrafi/