LAJMI I FUNDIT:

Gjest i jashtëzakonshëm nga Buffon gjatë ndeshjes me Lihteshtajnin (Video)

Gjest i jashtëzakonshëm nga Buffon gjatë ndeshjes me Lihteshtajnin (Video)

Portieri i Juventusit dhe Italisë, Gianluigi Buffon, edhe njëherë ka treguar se është një njeri i madh, pasi ka bërë një gjest të jashtëzakonshëm, duke ia dhënë një autograf një tifozi gjatë ndeshjes.

Reklama

Buffon ka rrezikuar shumë gjatë ndeshjes së mbrëmshme(shtunë) që kombëtarja e tij e mposhti me rezultat të thellë 4-0 Litenshtajnin.

Portieri italian, sa ishte duke u zhvilluar ndeshja pati kohë edhe për të nënshkruar një autograf për tifozin i cili hyrë në fushë për t’ia kërkuar, përcjell Telegraf.

Ai që ja mori dorezën Buffonit pas ndeshje ishte shqiptar (Foto)
Lexo po ashtu Ai që ja mori dorezën Buffonit pas ndeshje ishte shqiptar (Foto)

Teksa, Buffon nënshkruante fanellën e tifozit, herë pas here shihte nga gjyqtari dhe me tu kryer ky moment, tifozi është larguar me shpejtësi, por që është kapur nga forcat e sigurisë dhe u shoqërua deri në vendin përkatës ku qëndronte së bashku me familjen e tij.

Ndryshe, kapiteni i Italisë dhe Juventusit njihet për dashurinë ndaj tifozëve, pasi e ka treguar disa herë gjatë karrierës me klubin dhe kombëtaren. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori