LAJMI I FUNDIT:

Gjenet apo kirurgjia plastike: 24 fotografitë e bukurosheve të famshme në fëmijëri (Foto)

Gjenet apo kirurgjia plastike: 24 fotografitë e bukurosheve të famshme në fëmijëri (Foto)
Angelina Jolie

Koha në të cilën jetojmë mund të quhet padyshim epoka e kirurgjisë plastike.

Mediat sociale janë të mbushura me të njëjtën fytyrë të krijuar sipas të njëjtit model. Kjo është arsyeja pse çdo bukuroshe e famshme që nuk është kapur duke përdorur kirurgji plastike është vlerësuar shumë.

Bright Side vendosi të krahasonin fotografitë e fëmijërisë me modelet dhe aktoret e famshme për të parë nëse bukuria e tyre është e natyrshme ose nëse është krijimi i mjeshtrave të “bisturi dhe gërshërë”, transmeton Telegrafi.

Irina Shayk

Bukuria ruse që pushtoi zemrën e aktorit të Hollywoodit, Bradley Cooper, nuk ka turp për fotot e saj të fëmijërisë. Ajo gjithashtu gëzon ndarjen e fotografive të nënës dhe motrës së saj. Dhe kjo është e gjitha sepse të gjitha janë të bukur në familjen Shaykhlislamovs.

Reklama
Meghan Markle
Reklama

Aktorja dhe modelja 34-vjeçare amerikane mori vëmendjen e gjithë botës kur ajo pranoi të martohej me një nga beqarët më të lakmuar: Princin Harry. Duke gjykuar nga fotot e saj të fëmijërisë, Meghan është mjaft e kënaqur me pamjen që prindërit e saj i dhanë.

Gigi Hadid

Duket se modelja me famë botërore dhe mbajtësja e titullit “Gruaja e Vitit” nuk ka ndryshuar që nga fëmijëria e saj fare, sipas revistës ‘Glamour’. Të paktën buzët e fryra dhe një vështrim ekspresiv janë dhurata që natyra i dha Gigit.

Bella Hadid

Për këtë motër më të vogël të Gigit dhe një nga modelet më të njohura në botë, debatet për pamjen e saj nuk ndalen kurrë. Disa njerëz pohojnë se fytyra e saj është rezultat i punës së kirurgëve plastikë, por fansat kundërshtojnë që fotot e fëmijërisë së Bellas të provojnë të kundërtën. Megjithatë, ajo merr kontratat multi-milionëshe dhe punon me shtëpitë kryesore të modës, ndërsa argumentet vetëm e nxisin interesin lart.

Reklama
Bar Refaeli
Reklama

Ish-dashnorja e Leonardo DiCaprios dhe një modee njohur izraeltie, Bar Refaeli nuk jep dyshimin më të vogël për bukurinë e saj natyrore. Jeta e saj ka qenë e mbushur me kamera, duke filluar nga mosha 8 muajshe. Dhe së fundi, pse ajo thotë pse të “përmirësosh” diçka që tashmë është e përsosur?

Behati Prinsloo

Kjo vajzë e thjeshtë nga Namibia u bë një nga engjujt e “Victoria’s Secret” dhe bashkëshortja e liderit të ‘Maroon 5’, Adam Levine. Ajo nuk është e turpëruar nga veshët e saj të pjerrët. Për më tepër, ajo i bëri ato tipar të saj të veçantë. Prandaj, kirurgjia plastike nuk është rasti i saj.

Elsa Hosk
Reklama

Kjo modele suedeze dhe ëngjëlli aktual i “Victoria Secret” ka një pamje unike. Por kjo nuk është puna e një kirurgu plastik.

Reklama
Gisele Bündchen

Një nga modelet më të suksesshme në botë, Gisele është e famshme për këmbët e saj jashtëzakonisht të gjata. Dhe, duke gjykuar nga fotot e saj të fëmijërisë, bukuria e “Angel Victoria” është krejtësisht e natyrshme.

Kate Moss

Nuk ka një person që nuk ka dëgjuar kurrë për këtë modele skandaloze të viteve 1990 dhe 2000. Përkundër lartësisë së saj anti-modele dhe pamjes më të pazakontë, Kate u bë një simbol për një brez të tërë. Duket se ajo arriti të krijojë një karrierë të tillë të suksesshme falë atraktivitetit të saj natyror. Dhe pak fat.

Shakira
Reklama

Një këngëtare dhe balerinë e talentuar, Shakira ka ndryshuar nga kaçurrelat natyrore të errët në një bjonde të ndritshme dhe duket se është ndalur këtu. Të paktën është e lehtë të dallosh këtë bukuri kolumbiane në fotot e saj të fëmijërisë.

Reklama
Lily Aldridge

Engjulli i “Victoria Secret” dhe gruaja e Caleb Followill, kreu i grupit rock ‘Kings of Leon’, jo vetëm ka një formë ideale të trupit, por edhe sytë shumë ekspresive. Mendojmë se nuk ka asnjë pikë që të bëjë ndryshime në një pamje të tillë.

Lily Aldridge

Alessandra Ambrosio, një modele e pazëvendësueshëm i ‘Victoria’s Secret’, mund të mburret me një pamje të shkëlqyer natyrore që nuk kërkon ndihmën e kirurgëve plastikë.

Lily Aldridge
Reklama

Modelja më e lartë australiane dhe ish-gruaja e Orlando Bloom nuk kanë ndryshuar që nga fëmijëria, me të njëjtën buzëqeshje të këndshme dhe sytë ekspresive. Këto karakteristika e ndihmuan të bëhet një nga modelet më të njohura në botë.

Kate Beckinsale

Fantazia sekrete e shumë burrave dhe vampirja e bukur nga ‘Underworld’ shpesh është subjekt i analizës së detajuar të pranisë së kirurgjisë plastike në fytyrën e saj. Kate nuk komenton ato sulme dhe vazhdon me sukses karrierën e saj.

Reklama
Candice Swanepoel

Një tjetër modele fati i të cilës është i lidhur ngushtë me markën ‘Victoria’s Secret’. Candice gjithashtu ka kontrata multi-milionëshe me markat e tjera me famë botërore. Është e qartë nga fotot e fëmijërisë së kësaj bukurie me sy blu, që pamja e saj është rezultat i fitimit të një llotariw gjenesh.

Rosie Huntington-Whiteley
Reklama

Buzët e buta nuk mund të shkonin pa u vënë re edhe në rininë e saj. Dhe nëse e shtojmë formën e përsosur të trupit në këtë listë, atëherë lehtë mund të supozojmë se këto janë të gjitha tiparet e bukurisë së saj natyrore … dhe se Statham është një djalë me fat.

Karlie Kloss

Një nga modelet më të njohura në botë, një sportiste dhe një balerinë, Karlie Kloss përdor vetëm ato karakteristika që natyra e bekoi me të. Nuk është çudi që shumë njerëz, duke përfshirë Tyra Banks, e quajnë modelin më të mirë të kohëve moderne.

Reklama
Kirsten Dunst

Kirsten është një aktore që u rrit përpara syve tanë. Dhe e gjithë kjo është sepse ajo luajti në filma në fëmijërinë e saj që edhe fëmijët tanë do të gëzojnë të shikojnë (si Jumanji). Ndoshta me moshën pamja e saj ka ndryshuar, por duket se kjo është e gjitha që ka ndryshuar në vajzën e bukur që kishte një shans për të luajtur në një film me Brad Pitt kur ishte 12 vjeçe.

Cara Delevingne
Reklama

Duke shpërthyer me shpejtësi në Olimpiadën e modës, kjo vajzë britanike zë vendin e pestë në renditjen botërore të supermodeleve. Ajo nuk ka frikë nga ndryshimet, por ajo arrin ta mbajë individualitetin e saj. Dhe nëse adhurohesh nga Karl Lagerfeld, pse të kërkosh ndihmën e një kirurgu plastik?

Reklama
Doutzen Kroes

Shumë njerëz janë të njohur me pamjen engjëllore të kësaj modele nga Hollanda. Ajo xhiron reklama, merr pjesë në shfaqjet e pista dhe kohët e fundit është shfaqur si aktore në ‘Wonder Woman’. Dhe të gjitha fotografitë e saj të fëmijërisë dëshmojnë se përmirësimi i pamjes së saj artificialisht nuk është kështu.

Liv Tyler
Reklama

Një vajzë e vërtetë, Liv Tyler nuk ngurron të përhapë fotot e saj të fëmijërisë në mediat sociale. Ajo nuk duket se kujdeset për disa nga papërsosmëritë e saj. Dhe ne, nga ana tjetër, e duam atë për të gjitha rolet e saj të ftohtë dhe për videon e këngës “Crazy” nga Aerosmith.

Cindy Crawford

Një nga modelet më të mëdha të të gjitha kohërave ishte po aq e bukur sa ishte në fëmijërinë e saj. Por a i ka vizituar jo ndonjëherë kirurgët plastikë? Kjo është diçka që askush nuk e di. Megjithatë, të gjithë kujtojnë kaseta VHS ku Cindy Crawford tregoi të gjithë botën se si të qëndrojnë të aftë dhe të mos harxhojnë paratë në palestra.

Reklama
Jennifer Lopez

Jennifer Lopez nuk e mohon se shpenzon shumë energji duke mbajtur trupin dhe fytyrën e saj të përshtatshme. Megjithatë, ajo kurrë nuk komenton nëse ka vizituar ndonjëherë një kirurg plastik. Mund të mendojmë vetëm nëse mund të duket kaq ‘cool’ në 48 pa përdorur mrekullitë e kirurgjisë plastike.

Angelina Jolie

Komentet këtu janë të tepërta, pasi fansat dhe armiqtë e kësaj aktoreje skandaloze, drejtori dhe ambasadori i OKB-së gjithmonë do të gjejnë argumente për të dhe kundër kirurgjisë plastike. Gjithsesi, ajo mbetet një ikonë e bukurisë. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Çfarë pune ke ti me Luizin" - publikohet telefonata e Oltës me bashkëshortin e saj brenda BBVA, produksioni ndërpret telefonatën

Magazina
Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Magazina
Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Magazina
Motra e Luizit zbulon se ka folur me Kiarën pas eliminimit të saj nga Big Brother VIP Albania?

Motra e Luizit zbulon se ka folur me Kiarën pas eliminimit të saj nga Big Brother VIP Albania?

Magazina
Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Butrint Avdyli
Luizi nervozohet pasi produksioni ia ndërprenë telefonatën me nënën

Luizi nervozohet pasi produksioni ia ndërprenë telefonatën me nënën

Magazina
Kalo në kategori