LAJMI I FUNDIT:

Gjashtë banorë në garë – kush do të eliminohet këtë javë nga Big Brother?

Gjashtë banorë në garë – kush do të eliminohet këtë javë nga Big Brother?

Edhe në spektaklin e së hënës (11 dhjetor) në shtëpinë më të famshme në Kosovë, Big Brother VIP, u zhvilluan ngjarje të ndryshme.

Mes rrëfimeve e debateve të konkurrentëve, krejt në fund, ata vazhduan me nominime.

Shqipe Hysenaj dhe Gani Gërmia – qenë dy nga banorët që shkuan automatikisht në nominim për shkak të një incidenti që ndodhi javën e kaluar.


Foto: Screenshot/YouTube

Veç tyre, të tjerë që u nominuan më shumë ishin: Blero, Lumbardhi, Kader Kicaj dhe Miss Rose.

Në vend të Bleros, ishte Linda ajo që doli e nominuar, por Alba e shfrytëzoi avantazhin e fituar nga “Sfida e Kapitenit”, duke e shpëtuar këtë të fundit e duke e zëvendësuar me këngëtarin.

Shqipe Hysenaj - shpallet banorja e preferuar e publikut
Lexo po ashtu Shqipe Hysenaj - shpallet banorja e preferuar e publikut

Njëri prej tyre pritet të largohet të premten (15 dhjetor) duke lënë kështu përfundimisht garën për çmimin e madh prej 200 mijë eurosh.

Telegrafi ka realizuar një sondazh për lexuesit, për të marrë mendimet e tyre rreth personazhit që do të eliminohet.

* Ky sondazh është realizuar nga portali Telegrafi vetëm për të matur preferencat e publikut dhe nuk lidhet me votimin zyrtar të spektaklit Big Brother VIP Kosova 2.


Në trend Magazina

Më shumë
Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Magazina
Rita Ora ndërron katër veshje brenda ditës dhe duket tejet tërheqëse në Romë

Rita Ora ndërron katër veshje brenda ditës dhe duket tejet tërheqëse në Romë

Magazina
Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Magazina
Arilena Ara publikon fotografi provokuese nga festa e ditëlindjes së 26-të

Arilena Ara publikon fotografi provokuese nga festa e ditëlindjes së 26-të

Magazina
“Duket i sëmurë” - fansat janë të shqetësuar për Drake për shkak të pamjes së tij

“Duket i sëmurë” - fansat janë të shqetësuar për Drake për shkak të pamjes së tij

Magazina
Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy zbulojnë datën e lansimit të projektit të ri

Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy zbulojnë datën e lansimit të projektit të ri

Magazina
Kalo në kategori