LAJMI I FUNDIT:

Giresse do të pëlqente të luajë ndaj Francës

Giresse do të pëlqente të luajë ndaj Francës
(Foto: Klan Kosova)

Kosova ka shënuar fitore bindëse me rezultat 5-1 kundër Qipros dhe pas kësaj fitoreje mbetet në Ligën C të Ligës së Kombeve.

Reklama

Më 9 tetor, Dardanët do t’i mësojnë edhe kundërshtarët në kualifikimet për Kampionatin Evropian dhe fitorja e sotme (e martë) do t’i mundësojë ekipi të Alain Giresse, të jetë në vazo më të mirë.

Në një prononcim për Klan Kosova, përzgjedhësi ka thënë se do të donte të ndeshej me Francën.

“Nuk kam ndonjë kombëtare të preferuar me të cilën dua të luaj veçanërisht. Vendi i dytë na mundëson që të ndodhemi në një vazo më të mirë sa i përket ekipeve. Po nëse luajmë ndaj dikujt do të doja të luaja kundër Francës dhe të kualifikohemi. Pse jo”, është shprehur Giresse.

Tutje, ai u shpreh i kënaqur me paraqitjen e skuadrës që udhëheq: “Ishte një lojë shumë e mirë e cila na ka kënaqur të gjithëve e cila kishte ritëm që na ka kënaqur që të gjithëve”.

Në trend Sport

Më shumë
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori