LAJMI I FUNDIT:

Gërvalla takon drejtoreshën e Lartë për Evropën, biseduan për situatën aktuale të sigurisë në Kosovë dhe rajon

Gërvalla takon drejtoreshën e Lartë për Evropën, biseduan për situatën aktuale të sigurisë në Kosovë dhe rajon

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka treguar se ka takuar drejtoreshën e Lartë për Evropën, Amanda Sloat, me të cilën ka biseduar për situatën aktuale në Kosovë dhe rajon.

Gërvalla përmes një postimi në rrjetin social X ka thënë se Serbia është përgjegjëse për agresionin e saj në veri të Kosovës.

“Takimi i mirë me Amanda Sloat, Asistente Speciale e Presidentit dhe drejtoreshë e lartë për Evropën në NSC. Diskutuam situatën aktuale të sigurisë në Kosovë dhe rajon, duke theksuar rëndësinë e mbajtjes së Serbisë përgjegjëse për agresionin e saj”, ka shkruar Gërvalla në X.

Gjithashtu, Gërvalla tha se u trajtua nevoja urgjente për forcimin e aftësive vetëmbrojtëse të Kosovës, si dhe kërkoi mbështetje për anëtarësimin në NATO.

“Mirënjohës për njohuritë dhe mbështetjen e palëkundur të ShBA-së, për Kosovën”, tha ndër të tjera Gërvalla. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kontingjenti i ri i ushtarëve turk të KFOR-it, fotografi nga zbarkimi i tyre në Kosovë

Kontingjenti i ri i ushtarëve turk të KFOR-it, fotografi nga zbarkimi i tyre në Kosovë

Siguri
Samiti i Ballkanit Perëndimor, liderët realizojnë foton familjare

Samiti i Ballkanit Perëndimor, liderët realizojnë foton familjare

Lajme
Kërkoi 160 mijë euro ndihmë për shërimin e një personi që nuk ekziston, gjilanasi ndalohet nga prokuroria pasi përfitoi përmes mashtrimit

Kërkoi 160 mijë euro ndihmë për shërimin e një personi që nuk ekziston, gjilanasi ndalohet nga prokuroria pasi përfitoi përmes mashtrimit

Lajme
“Deputetët s’kanë mandat me i cenu trupat tanë”, protestë para Kuvendit kundër deputetëve që e kundërshtuan Projektligjin për Shëndetin Riprodhues

“Deputetët s’kanë mandat me i cenu trupat tanë”, protestë para Kuvendit kundër deputetëve që e kundërshtuan Projektligjin për Shëndetin Riprodhues

Lajme
Kurti merr pjesë vetëm virtualisht në Samitin e Tiranës

Kurti merr pjesë vetëm virtualisht në Samitin e Tiranës

Lajme
I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

Lajme
Kalo në kategori